Skip to content

Külső tokos redőny szerelése

    A külső tokos redőny szerelésének főbb mozzanatait azért ismertetjük, hogy az olvasók megismerhessék vállalkozásunk által is alkalmazott szerelés legfontosabb részleteit, nem pedig azért, hogy bárki hozzákezdjen a megvásárolt redőnyök felszereléséhez, mert a redőnyszerelés nem csak szakértelmet igényel, de veszélyes is (főleg emeleten), ezért a redőnyök felszerelését csak szakképzett szerelők végezhetik!

    Mielőtt belemélyednénk a redőny szerelés részleteibe hangsúlyozni kell, hogy akármilyen precízen van elkészítve a legjobb minőségű külső tokos redőny (például az alumínium redőny) a hosszú évekig tartó problémamentes használatot a hibás felszerelés meghiúsíthatja, jobbik esetben csak csökkentheti.

     

    A redőny szerelés egyik legfontosabb része a gurtni furatának elkészítése

    Mivel a külső tokos redőnyökből több típus is létezik, így a hagyományos és az új típusú műanyag redőny, valamint a szerviznyílásos alu tokos és a szerviznyílás nélküli Lindab tokos alumínium redőny, ezért a szerelés megkezdése előtt ezt figyelembe véve pontosítani kell azokat a méreteket ahol a redőny gurtnija/zsinórja részére fog történni az ablaktokon átmenő furat/horony kialakítása.
    Ez nagyon lényeges, mert az átmenő furat kialakításán múlik a könnyű redőnymozgatás, valamint a redőnygurtni élettartama.

    Örökérvényű szabály, hogy gurtnival történő redőnymozgatáshoz a gurtninak a redőnytárcsára merőlegesen kell átmenni a nyílászáró tokján!

    Ennek szükségességét könnyű belátni, mert ha rossz a furat kialakítása, akkor a redőnygurtni a tárcsáról nem merőlegesen és nem egysíkba fog átmenni az elkészített furaton és hozzáér a furat belsejénél az ablaktokhoz. Ekkor egyrészt óhatatlanul súrlódni fog a gurtni, ami fokozott kopást és nehezebb redőnymozgatást eredményez, másrészt szélsőséges esetben a redőnygurtninak a tárcsáról való leugrását is eredményezheti, aminek hatására nem lehet a redőnyt felhúzni vagy leengedni.

     

     

    Külső tokos redőny szerelésének másik fontos fázisa a beállítás és a felerősítés

    Ha kész a furat kialakítás akkor a redőnyt a helyére téve annak a függőleges és vízszintes beállítása mellett, figyelve a gurtni elhelyezkedését a furatban, a redőny rögzítése következik. Ez minden esetben csavarokkal történik amiket az esztétikus megjelenés érdekében úgynevezett tükörgombok takarnak el.
    A redőny vízszintes beállításának azért van lényeges szerepe, mert ha nem vízszintes a redőnytok, akkor a redőny mozgatásakor fokozatosan arra az oldalra fog elcsúszni a redőnypalást amelyik oldal lejjebb van és ilyenkor előfordulhat, hogy a redőnylécek akadozni fognak aminek hatására például a műanyag redőnylécek végei kitöredezhetnek.
    A függőleges beállításra azért van szükség, hogy a redőnysínben alul és felül is egyforma távolság legyen a sín oldala és a redőnyléc között, mert ellenkező esetben akár szorulhat vagy kicsúszhat a sínből a redőnypalást.

    Minőségi redőny szerelése
    Kiváló minőségű redőny szakszerű szerelése

     

    Bár a leírtak megvalósítása döntően befolyásolja a külső tokos redőnyök gondtalan használatát, de olykor a helyi adottságok szükségessé tesznek egy két olyan finomítást ami még tökéletesebb működést eredményez.
    Ezt követően már csak a belső szerelvényeket, a gurtnivezető görgőt, valamint a gurtnirögzítőt kell felszerelni és készen is vagyunk a redőnyszereléssel.

     

     

    Az általunk készített redőnyökről bővebb információ az alumínium redőny, a műanyag redőny
    és a motoros redőny oldalakon található.

     

    Ha redőnyt szeretne rendelni, vagy árajánlatot szeretne kérni. akkor a 06-30-924-5323 mobilszámon
    vagy az info@szaboredony.hu e-mailon várjuk jelentkezését.

     

     

    Magyar Árnyékolástechnikai Vállalkozások Egyesülete

    Szabó Árnyékolástechnika Budapest a Magyar Árnyékolástechnikai Vállalkozások Egyesületének
    alapító tagja, több mint 30 éve a lakosság megbízható partnere!

    Call Now Button