Skip to content

Alumínium redőnyök utólagos motorizálása

    Napjainkban egyre nagyobb igény van az elektromos árammal működő motoros redőnyökre, ami érthető is, mert nem csak kényelmesebben lehet a redőnyöket mozgatni hanem biztonságosan is. Ezt felismerve egyre többen szeretnék a már meglévő redőnyeiket utólagosan motorizálni.

    A redőnyök utólagos motorizálása azok számára is megoldás jelent akiknek nagy méretű, nehezen felhúzható redőnyeik vannak, vagy egészségi állapotuk nem teszi lehetővé a redőnyök felhúzását.

    A redőnyök utólagos motorizálásával  lehetőség nyílik arra is, hogy a motorossá váló redőnyök a már meglévő okos otthonhoz (intelligens otthonhoz) legyenek társítva, aminek eredményeként okostelefonról vagy számítógépről bármilyen távolságról lehet az elektromos redőnyöket vezérelni.
    De ha Önöknél még nincs kialakítva az okos otthon rendszer, akkor annak kialakítására is van mód. Mindössze a megfelelő „tudású” motor redőnybe történő utólagos beépítésével és egy központi egység (Például TaHoma Box-al) megvásárlásával kialakítható.

     

    Hogy milyen redőnyt lehet utólagosan motorizálni?

    Arriterezett redőnypalást
    Szétcsúszásgátlóval szerelt redőnypalást

    Tulajdonképp minden olyan redőnyt lehet utólagosan motorizálni, amiknél stabilan meg van oldva a redőnylécek oldalirányú elcsúszásának gátlása, vagy lehetőség van utólagosan beépíteni a szétcsúszásgátlásra szolgáló alkatrészeket (arriter). Legbiztonságosabban az alumínium redőnyöket lehet utólagosan motorizálni, míg a műanyag redőnyöket többnyire nem.

    A szétcsúszásgátlás nagyon fontos feltétele annak, hogy utólagosan is lehessen elektromos motort beépíteni a meglévő redőnyökbe, mert ha nem lenne szétcsúszóágátló beépítve, akkor előbb vagy utóbb valamelyik redőnyléc oldalirányba elcsúszva beleakadhat valamelyik redőny alkatrészbe és mivel a motor nem érzékeli az akadást tovább forogva szétszakítaná a redőnypalástot.

     

    Meglévő redőny utólagos motorizálásának menete.

    Ahhoz, hogy a redőnymotort be lehessen építeni a meglévő redőnybe a redőnyt le kell szerelni majd az alumínium redőnypalástot ki kell venni a redőnytokból, hogy hozzáférhetővé váljon a tokban lévő tengely amit szintén ki kell szerelni. Még akkor is cserélni kell a tengelyt ha eredetileg is hatszögletű horganyzott fémtengely volt beépítve a redőnybe, mert a hossza rövid lenne a motoros kivitel esetén.
    Ha esetleg az alumínium redőnylécekben eredetileg nem volt szétcsúszásgátló beépítve, akkor azt is pótolni kell.
    A legbiztonságosabban az alumínium redőnyöket lehet utólagosan motorizálni, mert ezek utólagos szétcsúszásgátlása is gond nélkül megoldható, ellentétben a műanyag redőnyökkel, ahol a különböző egyedi gyártmányú redőnylécek profilja kisebb nagyobb mértékben eltér(het) egymástól és ezért az arriterek nem mindig illeszkednek rendesen, esetenként kiesnek, ezért a műanyag redőnyök utólagos motorizálását nem ajánlom.

    Amikor már az új megfelelő hosszúságú fémtengely belsejébe be lett szerelve az elektromos motor, akkor minden redőnyegységet vissza kell szerelni a redőnytokba és ezzel kész is a gurtnis mozgatású redőny motoros hajtású redőnyé való átalakítása.

     

    Az utólagosan motorizált redőny felszerelése, beállítása.

    A motoros hajtásúra átalakított redőny felszerelése hasonlóan történik mint az előzőleg is volt, eltérés mindössze annyi, hogy most nem a gurtni hanem a motorból kijövő kábel lesz a lakás belterébe bevezetve.
    A felszerelést követően a motoros redőny alsó és felső végállásait, a motoros redőnyök szereléshez rendszeresített próbakábelről még be kell állítani, majd ezt követően kell a motoros redőny elektromos hálózatát kiépíteni és abba a motort szakszerűen bekötni.
    Ha mindez megtörtént, akkor kész is a gurtnis redőny átalakítása motoros hajtású redőnyre és egy gombnyomással felhúzható vagy leengedhető a redőny.

    Fémtengelybe serelt motor
    Fémtengely belsejébe beszerelt redőnymotor

     

     

    Ha szeretné megrendelni a meglévő gurtnis mozgatású redőnyeinek motoros hajtásúra történő
    átalakítását kérem forduljon hozzánk bizalommal. Munkatársaink a 06-30-924-5323
    mobilszámon, az info@szaboredony.hu és a Kapcsolat oldalon lévő e-mail
    címeken tanácsadással és árajánlattal állnak az Ön rendelkezésére!.

     

     

    Az alumínium redőny és a motoros redőny készítéséről és szereléséről részletek a linkekre kattintva érhetők el.

     

     

    Magyar Árnyékolástechnikai Vállalkozások EgyesületeSzabó Árnyékolástechnika Budapest a Magyar Árnyékolástechnikai Vállalkozások Egyesületének
    alapító tagja, több mint 30 éve a lakosság megbízható partnere!

    Call Now Button