Skip to content

Szúnyoghálós redőny – Szúnyoghálóval kombinált redőny

    Szúnyoghálós redőny alatt azt értjük amikor a redőny tokjába kerül beszerelésre a rolós szúnyogháló is. Ezt a kivitelt szokták szúnyoghálóval egybeépített redőnynek vagy szúnyoghálóval kombinált redőnynek is nevezni.

    A szúnyoghálós redőny lehet műanyag és alumínium redőnnyel egybeépített kivitelű is. Alábbiakban mind a kétféle anyaggal készült szúnyoghálóval egybeépített redőnyt ismertetjük.

     

    Szúnyoghálóval egybeépített műanyag redőny

    Elöljáróban nem árt tudni, hogy ahhoz, hogy a szúnyoghálót be lehessen szerelni a redőny tokjába, két mérettel nagyobbnak kell lenni a redőny tokjának mintha csak redőny lenne benne. Mindez azért szükséges, mert csak így biztosítható, hogy a redőny és a szúnyogháló elférjenek egymás mellett a tokban és ne akadályozzák egymás működését.

    A külső tokos műanyag redőnyök közül csak az új típusú műanyag redőnnyel lehet egybeépíteni (kombinálni) a szúnyoghálót, mert csak ennél a redőnytípusnál van a redőny tokjában kialakítva a szúnyogháló beszerelhetőségét biztosító felfogatóhely, valamint csak ennek a műanyag redőnytípusnak van olyan lefutósíne amiben a redőny és a szúnyogháló külön külön sínben mozgatható.
    A hagyományos műanyag redőnynél ezek a feltétel, illetve alkatrész nincsenek meg, ezért ehhez a típushoz nem is lehet szúnyoghálót beépíteni.

    A szúnyogháló beszereléséhez csak a redőnytok hátsó részének felső sarkába van elégséges hely, ebből adódóan a majd elkészült és felszerelt szúnyoghálóval kombinált redőnynél a háló van közelebb a lakáshoz a redőny meg kívül.

    Bár igaz, hogy az új típusú műanyag redőny készülhet szúnyoghálóval kombinálva is, de nem árt tudni, hogy ha a redőnytok aljánál lévő nyíláson (ott ahol a redőnypalást kijön a tokból) keresztül bejut a tokba a bogár, akkor az a lakásba is bejuthat.
    Mindez azért lehetséges mert az új típusú műagyag redőny tokjának nincs hátoldala, és a háló két oldalán lévő, kb. 2,5-3 cm széles lefedetlen rész van, ami nem szerelési hibából adódik hanem a redőnytípus sajátossága.

    Nyított tokos szúnyoghálós redőny
    Új típusú műanyag redőnnyel egybeépített szúnyogháló, kétoldalt hézagokkal

     

    Ha ragaszkodunk ahhoz, hogy a szúnyogháló be legyen építve a redőny tokjába, akkor a bogarak lakásba történő bejutásának esélyét csak úgy lehet csökkenteni ha olyan redőnytokba lesz a szúnyogháló beépítve aminek van hátoldala is. Ilyen tokszerkezet például az alumínium redőny szerviznyílásos alumínium tokja.

     

    Szúnyoghálós alumínium redőny

    Amennyiben külső tokos alumínium redőnnyel lesz egybeépítve a szúnyogháló, akkor maga a beépítés ugyanúgy történik mint az új típusú műanyag redőnynél, de itt az alkalmazott szerviznyílásos alumínium tokszerkezetnek van hátoldala, ami ha nem is teljes védelmet nyújt a szúnyogok ellen, de lényegesen jobban véd mint az új típusú redőny tokjába épített szúnyogháló.

    Szúnyogháló zárt redőnytokban
    Szúnyoghálóval egybeépített külső tokos redőnyhöz ajánlott a zárt hátoldalú redőnytok

     

    Vakolható tokos redőnnyel egybeépített szúnyogháló

    A külső tokos vakolható redőnyök tokjába is beépíthető a szúnyogháló, függetlenül attól, hogy műanyag vagy alumínium redőny mellé kerül beépítésre.
    Mint az alábbi képen is látható a redőnytok alján lévő nyíláson keresztül (ott ahol a redőny palástja kijön a redőnytokból) bejuthatnak a bogarak a redőnytokba.
    Mivel ennek a toktípusnak is van hátlapja, ezért az ebbe a redőnytípusba beépített szúnyogháló lényegesen nagyobb védelmet nyújt mint az új típusú műanyag redőnnyel egybeépített szúnyogháló, de közel sem nyújt tökéletes védelmet a szúnyogokkal szemben.

    Szúnyoghálós vakolható tokos redőny
    Vakolható redőnytokba beépített szúnyogháló

     

    Belső tokos redőny szúnyoghálóval

    A modern műanyag tokszerkezetű belső tokos redőnyök tokjába beépített szúnyogháló teljesen el van választva a redőny belterétől, ennek köszönhetően, ha nem is 100 %-os, de az egyik leghatásosabb védelmet nyújtja a bogarak lakásba jutásának megakadályozásában.
    Az elválasztó elemnek köszönhetően a redőnylécek melletti résen bejutó bogarak egyáltalán nem tudnak bejutni a lakásba, maximum ahol bejutottak a redőnytokba ugyanazon az úton távozhatnak onnét.

    Belső tokos redőny szúnyoghálóval
    Modern műanyag tokos belső tokos redőny szúnyoghálóval

     

     

    A szúnyoghálók típusával kapcsolatos megjegyzés

    Szükségét érzem megemlíteni, hogy a redőnnyel egybeépített szúnyoghálók, kivéve a modern belső tokos redőnyök egyes gyártmányai, főleg a szálló bogarak ellen védenek, de a kisebb méretű, mászó bogarak ellen kevésbé hatásosak, mert a redőnytok alján lévő nyíláson keresztül (ott ahol a redőnypalást kijön a tokból) bejuthatnak a redőnytokba onnan meg a lakásba.
    Ezt a kellemetlenséget a különálló szúnyogháló alkalmazásával lehet nagymértékben csökkenteni, mert annak a tokja eltakarja a redőnytok nyílását és így a bogarak lakásba történő bejutásának az esélye a legkisebb.
    Egy ilyen különálló szúnyogháló látható az alábbi képen is.

    A redőnytok alá szerelt különálló szúnyogháló
    A redőny tokja alá a redőnysínre szerelt különálló szúnyogháló

     

     

    A szúnyoghálókról bővebb információ a Szúnyogháló oldalon található.

     

     

    Ha szeretné megrendelni a szúnyogháló szerelést, vagy ha árajánlatot szeretne kérni, kérem
    hívjon minket a 06-30-924-5323 számon vagy kattintson az alábbi gombra.

     

     

    Magyar Árnyékolástechnikai Vállalkozások Egyesülete

    Szabó Árnyékolástechnika Budapest a Magyar Árnyékolástechnikai Vállalkozások Egyesületének
    alapító tagja, több mint 30 éve a lakosság megbízható partnere!

    Call Now Button