Skip to content

Denevérek a redőnytokban – Itt a megoldás!

    Első hallásra ugye Önnek is hihetetlennek tűnik, hogy denevérek költöztek a redőny tokjába, pedig igaz.

    Az utóbbi időben többen hívtak azzal a problémával, hogy időnként valami zörgést, kaparásszerű hangot hallottak a redőny tokja felől jönni. Az első gondolatuk az volt, hogy valószínűleg elromlott a redőny és az adja időnként ezt a furcsa hangot, ezért volt aki próbálgatni kezdte a redőnyt (le és fel mozgatta) és ekkor meglepetten látta, hogy valami „kiesik” a redőny tokjából majd szállni kezd. Szerinte denevér volt….

    Hogy őszinte legyek az első ilyen „redőny javítási kérelmen” mosolyogtam a telefon mellett, mert enyhén szólva is túlzásnak tartottam a hallottakat, de miután nem sokkal ezután két másik lakótelepről is hasonló problémával kerestek meg komolyan vettem a telefonálok problémáját.

    A megoldás keresése érdekében az egyik telefonálóhoz el is mentem, hogy megtekintsem nem e hibás redőnyszerelés vagy esetleg a redőny felfogatásának meglazulása miatt tudnak a denevérek a redőny tokjába bemenni.
    Talán mondanom sem kell, hogy a redőnyök korrekt módon voltak felszerelve és tökéletes állapotban voltak, ezért gondolkozni kezdtem a problémán, valamint annak megoldási lehetőségein.

    Mivel a redőnyszerkezetén sehol sem volt rés csak ott ahol lennie kell, azaz azon a helyen ahol a redőnytokból kijön a redőnypalást, ezért egyértelművé vált, hogy csak itt tudtak a denevérek beköltözni a redőnytokba.
    Ennek a résnek a szélessége (a redőnypalást és a redőnytok széle közötti táv) a redőnytok gyártmányától, illetve típusától függően 2-2,5 cm, amin ezek szerint gond nélkül át tudnak jutni a denevérek.

    Szúnyogháló nélküli és szúnyoghálós redőnyök rései
    Szúnyogháló nélküli és szúnyoghálós redőnyök rései

     

    A fentiek ismeretében rögtön meg is volt az ötletem arra, hogy a denevérek többé ne tudjanak a redőny tokjába bejutni.
    A megoldás kézenfekvő volt számomra, ugyan az mint a szúnyogok és mezei poloskák, azaz a bogarak kívül tartásánál, nevezetesen utólagosan minden redőnyre fel kell szerelni különálló rolós szúnyoghálót, mert ennek a tokja el fogja takarni a redőnypalást kijövetelénél lévő rést, ezáltal nem csak a denevéreknek a redőnytokba történő bejutását lehet megakadályozni, hanem további jó hatásként a bogarak lakásba történő bejutását is.

    A redőnytok alá szerelt különálló szúnyogháló
    A redőny tokja alá a redőnysínre szerelt különálló szúnyogháló

     

    Nem árt hangsúlyozni, hogy különálló rolós szúnyogháló felszerelése szükséges, NEM a redőnnyel egybeépített (kombi) szúnyogháló, mert hiába van a redőnytokba beépítve a kombi szúnyogháló, a redőnytok alján továbbra is szabadon marad az a kb. 2-2,5 cm-es rés amin a denevérek bejuthatnak a redőnytokba (Lásd az alábbi képet)

    A kombi redőnytok alján lévő rés
    A kombi redőny tokjának alján lévő résen akár be is juthatnak a lakásba a bogarak vagy a redőnytokba a denevérek

     

     

    Ha szeretné megelőzni, hogy a denevérek bejussanak a redőnytokba, akkor a 06-30-924-5323 számon, illetve ide kattintva e-mailben rendelje meg tőlünk a különálló rolós szúnyogháló szerelését.

     

    A félreértések elkerülése érdekében szeretném megemlíteni, hogy a denevérek redőnytokból való eltávolításával NEM foglalkozunk (védett állat)!

     

     

    Magyar Árnyékolástechnikai Vállalkozások Egyesülete

    Szabó Árnyékolástechnika Budapest a Magyar Árnyékolástechnikai Vállalkozások Egyesületének
    alapító tagja, több mint 30 éve a lakosság megbízható partnere!

    Call Now Button